Президент Світового банку Джим Йонг Кім, який займав цю посаду шість років, заявив сьогодні про намір покинути свій пост 1 лютого.
До виборів його наступника один з головних інститутів міжнародного розвитку тимчасово очолить Крісталіна Георгієва, його виконавчий директор.
У 2016 році повноваження Джима Йонг Кіма були продовжені до 2022 року. Проте, як випливає з повідомлення міжнародної організації, він прийняв рішення про перехід на роботу в приватний сектор.
“Для мене було великою честю очолювати цю чудову установу, в якій працює так багато людей, відданих ідеї покінчити з убогістю”, – йдеться в заяві.
Діяльність Світового банку важлива як ніколи саме сьогодні, коли малозабезпечені люди по всьому світу сподіваються вибратися з бідності, а масштаби таких проблем як зміна клімату, пандемії, голод і наплив біженців постійно зростають .
Під керівництвом Кіма та за підтримки 189 країн-членів Всесвітній банк поставив перед собою дві мети: покінчити з крайньою убогістю до 2030 року, і поліпшити становище вразливого населення країн, що розвиваються. Широку підтримку в світі знайшли також заходи щодо розширення можливостей надання країнам фінансової допомоги у сфері розвитку: були створені спеціальні фонди, щоб оперативно реагувати на такі кризи, як пандемії, голод, зміна клімату та інші.
За роки роботи Джим Йонг Кім звертав особливу увагу на фінансування проектів в галузі будівництва інфраструктури в країнах, що розвиваються, в тому числі, залучаючи до їх реалізації приватні компанії, які обіцяли враховувати у своїх планах питання захисту навколишнього середовища.
Цю діяльність Кім мав намір продовжити і, покинувши посаду голови Світового банку: він буде працювати в приватній фірмі, яка займається інвестиціями в інфраструктуру країн, що розвиваються. Джим Йонг Кім також увійде до ради директорів благодійної організації “Партнери по здоров’ю” (Partners in Health), в створенні якої він брав участь 30 років тому.