У своїй останній щорічній доповіді, Група експертів Ради Європи по боротьбі з торгівлею людьми (GRETA / ГРЕТА) , підкреслила, що в ряді європейських країн мають місце серйозні недоліки в тому, що стосується вирішення проблеми торгівлі дітьми. Про це повідомив прес-центр Ради Європи.
У доповіді наголошується, що тільки за період з 2012 по 2015 роки в 12 європейських країнах було виявлено 4 361 дітей-жертв торгівлі людьми. Багатьох дітей-жертв не вдалося виявити і надати захист через прогалини в процедурах ідентифікації, відсутність законних опікунів, а також відповідних безпечних місць їх утримання.
У доповіді ГРЕТА показано, що в середньому діти складають одну третину всіх виявлених жертв торгівлі людьми, але при цьому між країнами спостерігаються значні відмінності. Дітьми торгують в транснаціональних масштабах, але також і всередині країн, з метою різних форм експлуатації, в тому числі і сексуальної експлуатації, примусової праці, побутового рабства, вимушеного жебрацтва, примусової участі в кримінальних злочинах і для насильницьких шлюбів.
ГРЕТА підкреслює широко поширені проблеми, пов’язані з виявленням дітей-жертв торгівлі людьми і наданням їм безпечних місць проживання. Багато дітей не отримують тієї підтримки, на яку вони мають юридичне право, зазначає ГРЕТА, а деякі як і раніше піддаються покаранням за злочини, які їх змусили зробити.
У доповіді також підкреслюється, що розлучені з сім’єю діти особливо схильні до ризику стати жертвою торгівлі людьми, але влада часто має у своєму розпорядженні недостатньо інформації – або взагалі її не має – щодо виявлення жертв торгівлі серед таких дітей.
ГРЕТА займається оцінкою дотримання країнами Конвенції Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми з 2005 року.