До Верховної Ради України надійшов законопроект “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами”.
Запропонованим законопроектом Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнюється двома новими статтями, що передбачатимуть адміністративну відповідальність за порушення порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (ст. 127-3) та порушення порядку державної акредитації закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, атестації їх спеціалістів та порядку оформлення або видачі посвідчення водія (ст. 127-4).
Суб’єктами відповідальності будуть виступати виключно посадові особи закладів, що проводять підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та посадові особи територіальних сервісних центрів МВС. Адміністративна відповідальність буде наступати лише за умови, що допущені порушення, не містять в собі складу кримінальних правопорушень. Правом складання протоколів наділяються працівники Національної поліції (ст. 255 КУпАП), правом розгляду справ та винесення постанов – Національна поліція (ст. 222 КУпАП) та суди у випадку повторності вчинення таких правопорушень протягом року (ст. 221 КУпАП).
Пропонована редакції нової статті 127-3:
“Стаття 127-3. Порушення порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів
Порушення посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, фізичними особами – підприємцями встановленого порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, за відсутності ознак діяння, передбаченого Кримінальним кодексом України, –
тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до вісімсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, –
тягне за собою накладення штрафу від вісімсот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.”.