Відповідний Проект Закону №6146 від 28.02.2017 був зареєстрований народним депутатом Ільюком Артемом Олександровичем.
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо встановлення мінімального посадового окладу (тарифної ставки) залежно від розміру мінімальної заробітної плати) передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю України, а саме до статті 95. Норму планується доповнити наступними абзацами:
Мінімальна заробітна плата – це встановлений законом розмір заробітної плати, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.
Розмір мінімальної заробітної плати визначається за результатами переговорів сторін соціального діалогу на національному рівні.
В статті 96 вищевказаного кодексу пропонується встановити, що:
Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за мінімальну заробітну плату, встановлену на 1 січня календарного року.
Схожі зміни пропонується внести до Законів України “Про оплату праці”, “Про підвищення престижності шахтарської праці”, “Про державну службу”.
В пояснювальній записці до законопроекту вказується, що з 1 січня 2017 року посадові оклади (тарифні ставки) розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду ЄТС, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Як відомо, з 1 січня 2017 року – це 1600 гривень.
Таким чином, підприємства бюджетної сфери отримали «зрівнялівку» в оплаті праці за повної відсутності диференціації заробітної плати працівників включно до 14 категорії. Крім того, зміни до законодавства про оплату праці не були системними, що породило колізії у правовому регулюванні заробітної плати.