Юридичний Факт
  • ГОЛОВНА
  • ФАКТИ
    • ФАКТИ УКРАЇНИ
    • ФАКТИ СВІТУ
    • ФАКТИ ЄС
  • ПРАКТИКА
  • ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА
  • ВІДЕОБЛОГ

Як звільнитися з військової служби під час воєнного стану

19.05.2022 | 11:39ЮрФактПрактика

ЗСУ

Повномасштабне військове вторгнення росії в Україну мобілізувало більшість громадян. З перших днів воєнного стану українці розпочали свою боротьбу з окупантом. Хтось допомагає цивільним, які були вимушені змінити місце проживання, хтось – військовим, закуповуючи амуніцію і озброєння, та найбільш відповідальні і важкі завдання виконують Збройні Сили України.

Проте, існують певні життєві обставини, які не дозволяють військовим виконувати поставленні завдання у повному обсязі. Виникає запитання, чи мають право військовослужбовці звільнитися зі служби в умовах воєнного стану? Консультує фахівчиня Лівобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Вікторія Мала.

Слід зазначити, що правове врегулювання питань, що стосуються військової служби українців здійснюється на основі Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та згідно з Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008.

Які підстави передбачені для звільнення військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом та мобілізованих резервістів під час дії воєнного стану?

Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, та військовослужбовці, які служать за контрактом можуть звільнитися з військової служби, посилаючись на одну із визначених пунктом 2 частини четвертої статті 26 Законом підстав:

  • досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
  • наявність висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку;
  • набрання законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;
  • наявність сімейних обставин чи інших поважних причин, у тому випадку, якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу.

Серед таких обставин і причин виділяють наступні:

  • виховання дитини з інвалідністю віком до 18 років;
  • виховання дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я (Міністерство охорони здоров’я Украни), але якій не встановлено інвалідність;
  • необхідність здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
  • наявність дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
  • необхідність здійснення опіки над особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною;
  • необхідність здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи;
  • необхідність здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
  • вагітність військовослужбовця-жінки;
  • перебування військовослужбовця-жінки у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку.

Крім цього, звільнитися зі служби мають право військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років та один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 років.

Також, відповідно до Закону в умовах воєнного стану можуть розірвати контракт із Збройними Силами України за власним бажанням військовослужбовці з числа іноземців та осіб без громадянства.

Які є підстави для звільнення військовослужбовців з кадрової військової служби під час дії воєнного стану?

Військовослужбовці, які проходять кадрову військову службу, звільняються з військової служби:

  • за віком – у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
  • за станом здоров’я – на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку;
  • у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі.

Слід зазначити, що при звільненні військовослужбовець подає рапорт, в якому зазначається підстава звільнення, та документи, які підтверджують її наявність.

Порядок та строки розгляду рапорту на звільнення за сімейними обставинами військовослужбовця строкової служби

Після надходження рапорту від військовослужбовця або заяви від його родичів про дострокове звільнення в запас за сімейними обставинами, командир військової частини зобов’язаний надіслати у триденний строк до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання сім’ї військовослужбовця запит для перевірки його сімейного стану.

Керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, одержавши документи від командира військової частини або заяву безпосередньо від родичів військовослужбовця про дострокове звільнення в запас, призначає комісію, яка перевіряє в десятиденний строк сімейний стан родичів військовослужбовця. За результатами перевірки складається акт обстеження, який надсилається для розгляду керівнику обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Керівник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов’язаний у триденний строк розглянути документи про дострокове звільнення військовослужбовця зі строкової військової служби і за наявності законних підстав надіслати їх командиру військової частини, де проходить службу військовослужбовець.

У разі відсутності законних підстав для дострокового звільнення військовослужбовця зі строкової військової служби за сімейними обставинами керівник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надає заявнику відповідь про причини відмови і повідомляє про це командира військової частини, де проходить службу військовослужбовець.

На який строк може продовжитись строкова служба військовослужбовця?

Військовослужбовці строкової військової служби, які вислужили встановлені строки, у разі потреби відповідно до указу Президента України можуть бути затримані на військовій службі на строк до шести місяців.

З моменту введення воєнного стану (настання воєнного часу) військовослужбовці, у яких закінчився строк строкової військової служби, продовжують проходити військову службу до оголошення демобілізації, крім випадків, визначених пунктами “б”, “в”, “г” частини другої, пунктами “б”, “в”, “г”, “ґ”, “д”, “е” частини третьої статті 26 Закону.

Якщо хочете оперативно отримувати інформацію у зручному для вас форматі, підписуйтесь на наш телеграм-канал @yurfact_com_ua або в пошуку Telegram напишіть “Юридичний Факт” (без лапок).

Читайте також:
  • Дружина-інвалід 2 групи: чи звільнять з військової служби?
  • Відпустки військовослужбовців під час воєнного стану: види та порядок надання
  • 276 comments. Leave new

    Віталій
    05.08.2022 | 14:53 14:53

    Доброго дня я військово службовець Збройних сил України за контрактом чи можу я звільнитися у зв’язку народження дитини

    Відповіcти
    Макс
    04.08.2022 | 21:58 21:58

    Доброго дня мій батько інвалід 3 групи,мама здорова чи можу я звільнитися з військової служби як опікун батька

    Відповіcти
    Юлія
    03.08.2022 | 18:49 18:49

    Доброго дня.В мене цивільний чоловік Військовослужбовець Територіальної оборони.Має військову третю групу інвалідності.Проходив ВЛК і написали що обмежено придатний.Чи є якась можливість звільнитись.?Бо за станом здоров’я не взмозі продовжувати службу.

    Відповіcти
    Христина
    03.08.2022 | 01:15 01:15

    Мій чоловік пішов добровольцем.У нас чотири неповнолітні дитини.Я поступаю на другу вищу освіту плюс працюю.Чи може мій чоловік демобілізуватися?

    Відповіcти
    Іван
    31.07.2022 | 09:50 09:50

    Чи можу я звільнитися , нема бажання продовжувати в/с , у мене 3 неповнолітні дитини , і одна потребує підтримки у звязку з лікуваням . і які документи потрібні …

    Відповіcти
    Володимир
    30.07.2022 | 16:27 16:27

    Чи можна звільнитися з армії, якщо в сім’ї усиновлена дитина

    Відповіcти
    Оксана
    28.07.2022 | 22:02 22:02

    Доброго дня, скажіть будьласка який срок розгляду рапорта про звільнення, в зв’язку із сімейними обставинами мобілізованого військовослужбовця.Дякую.

    Відповіcти
    Galia
    27.07.2022 | 16:32 16:32

    Добрий день! Мій чоловік мобілізований 24.02.22 року в ЗСУ. До того він працював у коледжі викладачем на повну ставку.
    Підкажіть, будь-ласка, чи можна йому звільнитися із ЗСУ згідно нової редакції статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Скоро навчальний процес, чи може він до нього повернутись. Дякую за відповідь.

    Відповіcти
    Олесандр
    26.07.2022 | 23:08 23:08

    Чи можуть звільнити з лав ЗСУ вже мобілізованого з першого дня війни вчителя який має 0,75ставки

    Відповіcти
    ЮрФакт
    27.07.2022 | 08:54 08:54

    Ні, це не підстава для звільнення

    Відповіcти
    Нерода Світлана
    26.07.2022 | 22:43 22:43

    Скажіть, будь ласка,чи має право мій чоловік звільнитися за сімейними обставинами, якщо ми виховуємо сина інваліда 2 групи, 21 рік, в нього психічне захворювання з дитинства?

    Відповіcти
    0684392692
    26.07.2022 | 09:35 09:35

    Добро дня я військовий ,мобілізований 07.03.22.переніс нервовий зрив із гіпертаничним кризом 1 ступеня.Чи маю я право на відпустку.

    Відповіcти
    Rom
    25.07.2022 | 10:40 10:40

    Чи є підставою для звільнення,якщо з дружиною являємося всиновителями і маємо двох всиновленних дітей, віком 5 років?

    Відповіcти
    Олена
    24.07.2022 | 19:22 19:22

    За час служби чоловіка не стало моєї мами, яка доглядала недієздатного батька, зараз доглядаю його я, в мене є ще неповнолітня дитина. Чи може чоловіка бути звільнено зі служби в такому випадку? КУди правильно звертатися і які документи подавати?

    Відповіcти
    Вейдер
    23.07.2022 | 11:40 11:40

    Доброго дня, у мене мама має 2 групу інвалідності . Чи я можу звільнитися?

    Відповіcти
    ЮрФакт
    23.07.2022 | 14:00 14:00

    Доброго дня, так, маєте право на звільнення

    Відповіcти
    Вейдер
    25.07.2022 | 20:01 20:01

    Які потрібні документи?

    Відповіcти
    ЮрФакт
    26.07.2022 | 08:39 08:39

    Звертайтесь за індивідуальною консультацією info@yurfact.com.ua

    Відповіcти
    Дмитро
    22.07.2022 | 23:37 23:37

    Приглуховатісь 2 степені є підставою для звільнення мобілізованого

    Відповіcти
    Алла
    22.07.2022 | 23:08 23:08

    Маю двух дітей неповнолітніх, у молодшого йому 4 роки затримка розвитку мовлення Чи є підстава для звільнення чоловіка

    Відповіcти
    dim0109@ukr.net
    22.07.2022 | 16:42 16:42

    Чи може звільнитися чоловік з ЗСУ якщо син учасник АТО і нині діючий військовий?

    Відповіcти
    Юлія
    22.07.2022 | 10:05 10:05

    Доброго дня. Якщо дружина військовослужбовця хвора на психічний розлад ,стає на обліку та має діагноз розсіяний склероз , також має дитину 2 роки. Чи може такий війсковослужбовець звільнитись ?

    Відповіcти
    Олена
    21.07.2022 | 18:16 18:16

    Чоловік викладач коледжу 0,8 ставки, КТН

    Відповіcти
    Жанна
    21.07.2022 | 03:58 03:58

    Мого чоловіка було призвано в армію. За період служби зробили операцію резекцію шлунка. Чи підлягає він звільненню з армії.

    Відповіcти
    0502286015
    20.07.2022 | 19:36 19:36

    Можна звільнитися як що маю трьох дітей неповнолітніх

    Відповіcти
    Володимир
    20.07.2022 | 16:19 16:19

    Доброго дня чи можливо комісуватись коли 3 дитина народилась тоді коли я був уже мобілізованим?

    Відповіcти
    ЮрФакт
    20.07.2022 | 16:44 16:44

    Доброго дня, ні, це не підстава для звільнення під час воєнного стану.

    Відповіcти
    Sofiia
    20.07.2022 | 10:48 10:48

    Доброго дня , чоловіка призвали в ЗСУ якщо ми маємо дитину з інвалідністю до 18 років чи може він звільнитися?

    Відповіcти
    ЮрФакт
    20.07.2022 | 12:32 12:32

    Доброго дня! Так, може

    Відповіcти
    Надія
    20.07.2022 | 00:49 00:49

    Доброго вечора. Мій син з 26.02.2022р. на військовій службі. Я інвалід 3 групи, мій чоловік, його вітчим пенсіонер по віку і у нас є дочка 9 років. Чи може син звільнитися від військової служби в зв’язку з цим? Дякую!

    Відповіcти
    ЮрФакт
    20.07.2022 | 09:29 09:29

    Ні, Закон вимагає 1-2 групу інвалідності

    Відповіcти
    Надія
    19.07.2022 | 23:23 23:23

    Якщо військовослужбовець подав рапорт на звільнення, то який максимальний термін його розгляду? Дякую.

    Відповіcти
    Надія
    19.07.2022 | 23:21 23:21

    Чоловік мобілізований, йому 57 років, він працює у школі за основним місцем роботи і має навантаження 27 годин. Чи має право на звільнення? Дякую.

    Відповіcти
    Тоня
    19.07.2022 | 09:20 09:20

    Добрий день.
    Чоловіка призвали служити в ЗСУ, вчитель, який працював у сільські школі опорний заклад +філія 14 год..Чи може бути звільнений з лав ЗСУ на новий навчальний рік?Дякую.

    Відповіcти
    ЮрФакт
    19.07.2022 | 09:33 09:33

    Ні, це не підстава для звільнення

    Відповіcти
    Дмитро
    18.07.2022 | 13:21 13:21

    Якщо умне мама інвалід і не має батька, я мобілізований, я можу звільнитися з лав ЗСУ

    Відповіcти
    ЮрФакт
    18.07.2022 | 16:41 16:41

    Якщо інвалідність 1-2 групи, то так, є підстава для звільнення

    Відповіcти
    Галя
    18.07.2022 | 11:06 11:06

    Доброго дня. Питання в тому, що ми з чоловіком служимо в ЗСУ з 2010 року. На даний момент маємо сина, і я бажаю звільнитися за сімейними, які документи мені потрібні, бо всі по різному говорять. Дякую

    Відповіcти
    Вікторія
    18.07.2022 | 09:10 09:10

    Як довго може перебувати військовослужбовець на передовій?
    Після якого періоду можливе звільнення за власним бажанням , коли жодна підстава не стосується його? Чи мусить служити до кінця війни? І ніяк інакше?

    Відповіcти
    ЮрФакт
    18.07.2022 | 16:39 16:39

    Може бути до кінця війни

    Відповіcти
    Серж
    18.07.2022 | 00:35 00:35

    Підкажіть будласка, батько інвалід 2 групи хворий на рак, мати працює. Дружина вагітна 2 дитиною але поклали на збереження та визнали не працездатною, першій дитині 11 років потрібно дивитись і за дружиною і за дитиною, чи може це бути підставою для звільнення з ЗСУ.

    Відповіcти
    ЮрФакт
    18.07.2022 | 16:38 16:38

    Так, батько-інвалід це підстава для звільнення

    Відповіcти
    Ярослав
    16.07.2022 | 19:14 19:14

    Доброго дня! Призивався на військову службу з проблемной спиной: сколіоз, протрузії, острохондроз і під час служби повредив коліна на ногах, щось питались лікувати три місяці без результатно і направили на ВЛК, після проходження ВЛК пишуть що здоров і прописують наркотичні обезболюючі і говорять що так заживе. Що робити в таких випадках?

    Відповіcти
    Вікторія
    15.07.2022 | 21:34 21:34

    Підкажіть будь ласка у нас з чоловіком 3 дітей 2 записані на нього, та від першого шлюбу є 2 дітей теж записані на його, чи має право він на звільнення з зсу? Дякую

    Відповіcти
    Зеновій
    14.07.2022 | 19:54 19:54

    Доброго дня.
    Призваний з 23.02.2022р.
    Прийшов на службу повністю здоровим, в даний час підчас служби заразився Токсокарою , яка 99% заповнила печінку “множинні утвори на печінці в розмірі до 22мм” на лікування відправляти категорично відмовляються що мені робити.Стан мій погіршується з кожним днем . В даний момент на передовій.

    Відповіcти
    Odingana
    14.07.2022 | 19:48 19:48

    Доброго дня.
    Я обмеженно придатний по висновку влк після лікування.
    В мене мати інвалід 2 групи.
    Скажіть будь ласка які потрібно документи для звільнення?

    Відповіcти
    ЮрФакт
    15.07.2022 | 09:30 09:30

    Звертайтесь за індивідуальними консультаціями info@yurfact.com.ua

    Відповіcти
    Катерина
    13.07.2022 | 18:01 18:01

    Добрий день. Мені 21 рік, жінка. До війни лікувалась у психіатра та проходила курс лікування, маніакально-депресивний стан.
    Завдяки препаратам все стало ліпше, проте не на довго. Зараз відчуваю себе не в найліпшій формі.
    Чи можу я звільнитись з ЗСУ через здоров’я?

    Відповіcти
    Таня
    13.07.2022 | 12:39 12:39

    Доброго дня, в чоловіка хронічне запалення простати, чи це є підставою для звільнення від служби.

    Відповіcти
    Нерода Світлана
    12.07.2022 | 22:25 22:25

    Скажіть будь ласка ,чи має право мій чоловік звільнитися за сімейними обставинами,якщо ми виховуємо дитину -інваліда 2 групи(психічне захворювання)?Дитині 21 рік.

    Відповіcти
    ЮрФакт
    13.07.2022 | 09:14 09:14

    Так, може звільнитися

    Відповіcти
    0963057493
    12.07.2022 | 22:18 22:18

    Доброго дня у нас з чоловіком 4 дітей але вони записані на мою фамілію якщо він запише їх на себе він зможе звільнитимя із ЗСУ

    Відповіcти
    ЮрФакт
    13.07.2022 | 09:14 09:14

    Ні, це не підстава для звільнення з військової служби під час воєнного стану

    Відповіcти
    Cudra
    12.07.2022 | 14:06 14:06

    Я сам прийшов до роти охорони свого міста 24 лютого, пізніше не законно підступним обманом був переведений до 58 бригади, добитись правди в будь яких інстанціях не можливо бо в зсу кругова порука. Мій моральний стан підірваний, мотивація нуль. Чи можу я звільнитись з зсу в зв’язку з тим що морально просто не навиджу цю структуру, та не бажаю бути в рядах зсу тому що морально я знищений і мотивації захищати державу в мене більше не має, а значить і користі від мене тут нуль.

    Відповіcти
    ЮрФакт
    12.07.2022 | 14:39 14:39

    Ні, такої підстави для звільнення немає

    Відповіcти
    Оксана
    09.07.2022 | 22:27 22:27

    Скажіть будьласка мобілізований солдат якого вага не перевищує 50кг,поганий зір,і дуже низька фізична форма може бути звільнений,або направлений на перекомісію.Неодноразово звертався до командування.Жодної реакції.Чи може дружина написати звернення до військомату?Дякую.

    Відповіcти
    Лана
    09.07.2022 | 22:20 22:20

    Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка, мій чоловік був мобілізований 24 лютого, працює викладачем. Чи може він бути звільненим з військової служби для повернення на основне місце роботи?

    Відповіcти
    ЮрФакт
    10.07.2022 | 17:10 17:10

    Це не підстава для звільнення з військової служби

    Відповіcти
    Василь
    09.07.2022 | 14:30 14:30

    Доброго дня, маю до вас декілька запитань я військовослужбовець мобілізований до ДШВ на даний момент чекаю операцію «д-з» вузловий зоб треба видаляти частину щитоподібної залози із передавленям трахєї ! Після ВЛК які мої Подальші дії.

    Відповіcти
    Андрій
    09.07.2022 | 14:22 14:22

    Чи є підстава для звільнення чоловіка якщо під час мобілізації в нього народилася дитина а друга підстава померла мама і залишився батько з трьома неповнолітніми дітьми,чоловік рахується один годувальник на дві сімї

    Відповіcти
    Марина Комнатна
    09.07.2022 | 14:06 14:06

    Я маю сина який служить за контрактом. Чи може він звільниться його батько мій чоловік інвалід 1 гр і я маю ще трьох неповнолітніх дітей , знаходжусь в декретній відпустці за найменшим.

    Відповіcти
    vradviche
    16.07.2022 | 11:40 11:40

    Так

    Відповіcти
    Viktor
    09.07.2022 | 11:18 11:18

    Доброго дня. 27.05 написав рапорт на звільнення по сімейним обставинам, я є опікуном над недієздатним інвалідом 2ї групи за рішенням суду. На сьогоднішній день реакції нуль, рішення, справка МСЕК, копії документів подав, відповідь немає часу цим займатися

    Відповіcти
    Олександр
    09.07.2022 | 08:29 08:29

    Я з першого дня війни був мобілізований . До війни проживали у двох разом із батьком. Я не одружений . Мама померла . Зараз мій батько важко захворів , переніс важкі операції. Є висновок медико-соціальної експертної комісі про потребу постійного догляду за батьком. Проте у мого батька є ще один син , який сам хворий у нього третя група інвалідності, він з нами не проживав, доглядати за батьком не може . Чи можуть мене звільнити з військової служби?

    Відповіcти
    ЮрФакт
    09.07.2022 | 10:24 10:24

    Так, це підстава для звільнення з військової служби

    Відповіcти
    ІРИНА
    08.07.2022 | 22:52 22:52

    Доброго дня, чоловік мобілізовний з 27.02.2022р. Медогляд не проходив. На даний час йому потрібно робити операцію (грижа), тому знаходиться в лікарні. Хірургічне втручання відкладається через високий тиск. Чи повинні його комісувати як непридатного до служби?

    Відповіcти
    ЮрФакт
    09.07.2022 | 10:23 10:23

    Так, нехай йде на ВЛК, якщо його знімуть з військового обліку, то відповідно він буде звільнений з військової служби.

    Відповіcти
    Валентина
    08.07.2022 | 22:19 22:19

    Чи можуть звільнити солдата з військової служби , якщо його батько ( 82 роки)
    за висновком медико-соціальної експертної комісії потребує постійного догляду. У цього хворого батька є два сина, один на військовій службі , а другий має ІІІ групу інвалідності.

    Відповіcти
    ЮрФакт
    09.07.2022 | 10:22 10:22

    Так, це є підставою для звільнення, якщо більше немає інших осіб, що можуть здійснювати постійний догляд.

    Відповіcти
    Виктория
    08.07.2022 | 22:11 22:11

    Мужа призвали 10 апреля в ЗСУ, на тот момент у него было двое детей и один не на его фамилии, сейчас родился ещё его один ребенок. Имеет ли он право на увольнительный из ЗСУ?

    Відповіcти
    ЮрФакт
    09.07.2022 | 10:20 10:20

    Це не підстава для звільнення з військової служби під час воєнного стану

    Відповіcти
    ← Попередні коментарі Наступні коментарі »

    Залишити відповідь Скасувати відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Останні новини

    • Позбавлення та поновлення батьківських прав: з’явився огляд практики КЦС ВС за 4 роки 19.08.2022 | 09:40
    • Зовсім скоро Рада розгляне законопроєкт про запровадження конкурсного відбору суддів КСУ 19.08.2022 | 08:55
    • Що очікує на жінок, які не встануть на військовий облік, розповів нардеп 18.08.2022 | 17:22
    • Нове законодавство: хто наразі реєструє об’єкти підвищеної небезпеки? 18.08.2022 | 16:55
    • Грошову допомогу у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму можуть отримати деякі випускники – МОН 18.08.2022 | 15:55

    Контакти

    info@yurfact.com.ua
    Email
    Facebook
    Twitter
    YouTube
    Юридичний факт
    • Факти
      • Факти ЄС
      • Факти України
      • Факти світу
    • Практика
    • Зміни до законодавства
    • Послуги
    • Реклама
    Інформаційний портал "Юридичний факт"
    Всі права захищені © 2015-2022
    • Головна
    • Про нас
    • Реклама
    • Контакти
    Копіювання матеріалів дозволено лише за умови активного гіперпосилання на www.yurfact.com.ua