На Міністерство інфраструктури покладено обов’язок протягом двох місяців з дня набрання чинності Постановою № 505 забезпечити створення та впровадження в експлуатацію Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, та оприлюднити інформацію про початок використання такого Реєстру.
Протягом двох місяців в Україні мають запусти Державний реєстр пошкодженого майна. Нотаріальна палата України нагадала про набрання чинності відповідної постанови Кабміну та підготувала інформаційний лист щодо дій та повноважень нотаріуса як користувача реєстру.
Так, НПУ нагадала, що 26 травня набрала чинності постанова КМУ від 29.04.2022 № 505, якою передбачено створення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.
Нотаріусів визначено користувачами даного Держреєстру.
Комісія НПУ з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності спільно із Відділом методичного забезпечення та інформаційно-аналітичної роботи НПУ підготувала Інформаційний лист “Щодо дій та повноважень нотаріуса як користувача Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації”.
Зокрема, в ньому сказано, що користувачі є публічними реєстраторами Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Вони забезпечують внесення інформації (документів) про пошкоджене та знищене нерухоме майно, про осіб, нерухоме майно яких пошкоджено або знищено, шкоду та збитки, завдані внаслідок пошкодження такого майна, та іншої інформації, визначеної Порядком No 380, до Реєстру пошкодженого та знищеного майна через електронний кабінет користувача.
Ознайомитися з Інформаційним листом можна за посиланням: https://npu.ua/wp-content/uploads/2022/05/inf505.pdf